"Подльот"

 


Черговий знищений "Подльот" - точніше, антенний пост, про ураження інших елементів РЛС інформації нема. 23 жовтня, тимчасово окупований Крим. Четвертий (чи п'ятий?) випадок ураження такого радару.


Сьогодні жертвою українських дроноводів став ще один радар запорєбрікової ППО – «Подльот». Станція доволі специфічна, тож варто придивитись до неї детальніше.

 

Днів десять тому ми розповідали про знищення радара «Нєбо-У». Сьогоднішній персонаж навіть на перший погляд суттєво різниться – він має значно компактнішу антену, але так само піднесену на щоглі на досить значну висоту. Компактніші розміри зумовлені діапазоном хвиль, в якому працює радар – сантиметровим, а не метровим, як у «Нєба». А ось висока щогла – це данина призначенню РЛС. «Подльот», або ж за військовою номенклатурою 48Я6-К1 – це спеціалізований радар для виявлення маловисотних цілей. Тож антену бажано підняти повище – щоб «зазирнути» за можливі перешкоди і утворення рельєфу. Як ви бачите, на щоглі нижче від основної антени є менша додаткова. Це антена вторинного радару – пристрою, який нічого не випромінює, а приймає сигнали транспондерів літальних апаратів. Власне, на «Подльоті» є дві такі антени, встановлені «спинами» одна до одної: одна з них працює в міжнародному стандарті SIF Mk XII, а інша – в російському стандарті.


 

«Подльот» - радар трикоординатний, тобто він визначає не лише азимут і дальність до цілі, але й її висоту. Максимальна висота виявлення цілі – «лише» 10 км, що суттєво менше, ніж у «Нєба». Але водночас 48Я6-К1 здатен далі «заглянути» на малих висотах. Максимальна дальність виявлення сягає 200 км, а у «додатковому режимі» (у чому його суть – чесно, не знаю) – навіть 300 км. Але з огляду на сьогоднішню атаку, варто звернути увагу на ще один показник – мінімальну дальність виявлення. Для «Подльота» вона становить 10 км – ближче радар «не бачить». Ось вам і відповідь на питання – а як же дрон зміг атакувати РЛС протиповітряної оборони.

 

В російській системі ППО радари 48Я6-К1 використовуються як доповнення до штатних радіолокаційних засобів ЗРК С-300 і С-400. Постачання таких РЛС у війська почалось у 2015 р.

 


Комплекс радару «Подльот» потребує для транспортування і розміщення три чотиривісних автомобілі КамАЗ. На одному розташовується апаратна, на другому – антенно-фідерна система, на третьому – дизель-генератори. Враховуючи можливість розміщення машин на певній віддалі одна від одної, знищити їх, так би мовити, одним махом, досить складно. Скажімо, у сьогоднішньому повідомленні прямо зазначено – уражені антена і дизель-генератори. Апаратна кабіна, ймовірно, вціліла. Ну, і варто згадати те, що сьогоднішня жертва – це вже третє зафіксоване ураження «Подльота» за час російсько-української війни. 19 липня 2022 р. такий радар, встановлений у Лазурному (Херсонська область, узбережжя Чорного моря) був накритий залпом HIMARSa. 1 листопада 2023 р. був уражений «Подльот» в Шебекінському районі БНР. Цього разу спрацювали фахівці ГУР, ССО і 1-ї окремої бригади спецпризначення. Сьогодня ж удару завдали група ГУР «Гуси-9» спільно з військовослужбовцями 15-ї окремої бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс». Використовувались при цьому ударні БпЛА польського виробництва Warmate.

 


Шановні читачі, якщо моя писанина вас зацікавила – можете докинути трошки на книжечки: https://buymeacoffee.com/andrijkhar9

 

Приватбанк: 4731 2196 4166 1818

 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Ладога"

Довідник: Ту-22М

А-222 "Бєрєг"