Коналю-2963

 

Нинішня російсько-українська війна переконливо показала: символом запорєбрікового військово-промислового комплексу є не аналоховнєтная «Армата», а зовсім інший виріб – «буханка». Ці машини активно використовуються противником на фронті – у тому числі і як штурмові, обладані різного роду імпровізованим захистом. Але трапляються серед «буханок» і справжні (ну, майже справжні) броньовики. Це інкасаторські бронеавтомобілі, які різними шляхами потрапили на фронт.

 

Учора на запорєбрікових ресурсах опублікували фото знищеної в Курській області незвичної «буханки». Фахівці розпізнали в ній інкасаторський броньовик «Коналю-2963». Фірма «Коналю» - це перший спеціалізований виробник таких броньовиків в совдєпії, вона була заснована як кооператив ще в часи горбачовської перебудови, у 1989 році. Назва її – це скорочення від «конструкційний алюміній». За десятиліття, що минули, фірма створила цілу низку броньовиків, навіть на шасі «Уралу». Та все ж вона зберігає вірність традиціям, і основна продукція «Коналю» - це броньовані «буханки».


 

Модель «Коналю-2963» випускається у двох варіантах виконання, які різняться рівнем захисту – 2-й клас (захищає від пістолетних куль і мисливських рушниць) і 3-й (захищає від АК-74М і АКМ). Для самооборони є шість амбразур. Вантажопідйомність заявлена у 600 кг (з екіпажем з трьох осіб). Залишається, звичайно, питання прохідності – нема жодної інформації про застосування на цих броньовиках посилених ресор і покришок. Тобто, «Коналю-2963» - це типовий паркетник. Ще один цікавий момент, закладений конструкторами фірми – модульність броньового захисту. Після списання шасі через зношення броню можна демонтувати і встановлення на нове шасі.

 

"Коналю-2963" російських карателів в Чечні, початок 2000-х років

Факти застосування «Коналю-2963» російськими карателями фіксувались ще на початку 2000-х років в Чечні.


Шановні читачі, якщо моя писанина вас зацікавила – можете докинути трошки на книжечки: https://buymeacoffee.com/andrijkhar9

Приватбанк: 4731 2196 4166 1818

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Війна очима наших ворогів: революція на полі бою

Війна очима нашого ворога: роль легких гаубиць на полі бою

Ерзац-ЗСУ? Мабуть, ні...