БТР-50 2nd edition

 

Ні, лаптєногі не відмовились від використання БТР-50 - вони продовжують тягти цей антикваріат з баз зберігання. Це фото з'явилось кілька днів тому, в червні 2024 р. Деталі конверсії не видно через ракурс зйомки, але сама ідея виглядає цілком раціональною. Полягає вона в монтажі на корпусі БТР-50П зенітки ЗУ-23-2. Такі установки масово монтувались на МТ-ЛБ, але з вичерпанням запасів "мотолиг" виникла потреба в іншому гусеничному шасі. І БТР-50 для цього цілком годиться.

Ви теж любите фото ворожої техніки в такому ракурсі? Це зʼявилось учора, 2 лютого 2024 р. Черговий приклад колгоспного тюнінгу БТР-50ПК - треба сказати, більш продуманий, ніж попередні. На цей раз козломорді мастєровиє встановили башту від БТР-70. Допомогло? Фіг там!

А це свіже (від 8 грудня) фото БТР-50 зі 114-ї ОМСБр 1-го АК (колишня "народная міліція ДНР"). Судячи з наявності тільки одного еркера, це не командирський БТР-50ПУ, а лінійний БТР-50ПК. Над командирським еркером встановлений кулемет НСВТ, причому без жодного захисту. В передній частині машини встановлені проткумулятивні решітки, причому таке враження, що верхня їхня секція зроблена відкидною.

В інтернеті з'явилось перше якісне фото "реанімованого" козломордими мастєровими антикварного бронетранспортера БТР-50, про який ми писали трошки раніше. Воно дозволяє визначити модифікацію цієї машини. Це, власне, і не бронетранспортер, а командно-штабна машина БТР-50ПУ, створена на базі варіанту БТР-50ПК (з дахом, на відміну від базового БТР-50П). Візуально КШМ відрізняється від БТР-50ПК наявністю не одного, а двох еркерів в передній частині. На БТР-50ПК еркер тільки один - ліворуч по ходу машини. У ньому розміщується командир БТР. Механік-водій сидить по центру, а праворуч від нього - командир десанту. В БТР-50ПУ на місці командира десанту знаходиться штурман (так, саме так називалась ця посада - штурман командно-штабної машини! :) ). Ось для нього і зробили ще один еркер.

Ідея використати БТР-50ПУ за прямим призначенням - відверто маразматична (хоча... від лаптєногих можна усього чекати) - його обладнання (три звичайні радіостанції, радіорелейна станція, телефонний комутатор...) безнадійно застаріле. Вочевидь, їх збираються використовувати саме як бронетранспортери, на полі бою. На користь такого припущення - монтаж над командирським люком нової турелі під 12,7-мм кулемет "Корд" (або НСВТ-12,7). А що обдертий і непофарбований - фігня, все одно на полі бою довго не протягне. Навішо витрачати фарбу? :)))

Шановні читачі, якщо моя писанина вас зацікавила – можете докинути трошки на книжечки: https://www.buymeacoffee.com/andrijkhar9

Приватбанк: 4731 2196 4166 1818


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Ладога"

Довідник: Ту-22М

А-222 "Бєрєг"