Публікації

Показано дописи з липень, 2022

Початок повномасштабної війни в баченні часопису Raport-WTO

Зображення
  Дійшла, нарешті, черга до ще одного польського військового часопису - Raport-WTO. Суб'єктивно мені він найменш цікавий - NTW, наприклад, значно інформативніший. Тому й відкладав. У березневому числі - великий огляд Томаша Хипкі, присвячений початку повномасштабного вторгнення. З усіх бачених мною польських матеріалів він найменш прихильний до України. Стверджується, наприклад, про повний розгром української авіації та ППО, а обмежене використання росіянами високоточних засобів ураження пояснюється прагненням до економії. Головною загрозою для Польщі в баченні автора є не небезпека російської агресії, а "порушення гомогенності польського суспільства, яке 80 років жило в мирі" - звісно ж, порушення українськими біженцями. Ну, і нарікання на те, що незалежно від результату війни, Польща ще довго зазнаватиме збитків через неї...  

Російська авіація в агресії проти України

Зображення
 Дуже розлогий (16 сторінок) аналіз Пйотра Бутовського, опублікаований в червневому числі часопису Lotnictwo Aviation International.Серед висновків відзначимо тезу про ключову роль української ППО, завдяки якій росіянам не вдалось здобути переваги в повтірі і вже після перших двох-трьох тижнів війни довелось обмежити польоти виключно прифронтовою смугою. Головною причиною низької інтенсивності дій російської авіації автор називає недоліки системи управління, зокрема, брак системи автоматичного планування завдань і відсутність належної оцінки ефективності ударів. Інші причини - це довготривалі процедури підготовки літаків до польотів і слабка навченість пілотів (стверджується, що річний наліт льотчиків тактичної авіації складає 60-70 годин, хоч росіяни офіційно говорять про 100; але й навіть 100 годин - значно менше стандартів НАТО). Традиційно вже говориться про брак високоточної зброї класу "повітря-поверхня" - зокрема, не зафіксовано жодного випадку використання такої зброї

Аналіз втрат у повітрі в російсько-українській війні

Зображення
 Стаття з серпневого числа Air Forces Monthly. Аналіз підтверджених втрат сторін за перші 100 днів після 24 лютого. Є певні питання - наприклад, у список українських втрат включені Ани в Гостомелі, але ж це цивільні літаки, а не військові. Висновки цікаві. Зокрема, підкреслюється, що російська фронтова й армійська авіація здатна оперувати тільки над лінією фронту, не проникаючи вглиб українського повітряного простору.

Армійська авіація України: огляд з Air Forces Monthly

Зображення
Стаття з серпневого числа Air Forces Monthly. Досить цікава: подана загальна структура армійської авіації України, система позначень (включаючи загадкові написи ZA BABU VIERU! :) ), охарактеризовані основні типи гелікоптерів та заходи з їхньої модернізації, а також участь у бойових діях (окремою врізкою - про польоти в Маріуполь).

Стратегічне жахіття: чому Росії нічого не вдається?

Зображення
 Стаття з серпневого числа Air Forces Monthly. Чергова спроба пояснити провали Росії у повітряній війні. Досить цікавий розбір, відштовхуючись від теорії "п'яти кіл".