Публікації

Показано дописи з листопад, 2022

"Шахеди" - польська стаття

Зображення
 Стаття з листопадового числа польського часопису Nowa Technka Wojskowa з детальним розбором конструкції "Шахедів" і аналізом походження комплектуючих. Окремий підрозділ - про перспективи постачання в Росію іранських балістичних ракет.

Російська авіація проти України

Зображення
Стаття Тіма Ріплі з грудневого числа Air Forces Monthly. Розглядає питання розгортання російського авіаційного угруповання, а також дії за родами авіації - тактична, стратегічна, армійська.   

"Шахеди" проти України

Зображення
Цікавий і докладний матеріал з грудневого числа Air Forces Monthly. Історія створення іранських дронів-камікадзе (виявляється, родом вони з ПАР), тактика застосування, проблеми боротьби з ними і використання росіянами.   

Пуски з кабрирування: в білий світ, як в копієчку

Зображення
На відео, які поширює міністерство оборони нападу шишкостану часто можна побачити, як аналоховнєтскі гелікоптери Ка-52 чи Мі-28Н пускають некеровані авіаційні ракети (НАР) на «гірці». Такий спосіб, відомий як бомбометання з кабрирування (протилежне до пікірування), був винайдений в 50-х роках минулого століття і призначався спочатку для використання атомних бомб. Завдяки бомбометанню з кабрирування вдається винести точку влучання вперед від положення літака в момент скидання боєприпасу і завдяки цьому – збільшити шанси носія вціліти під час ядерного вибуху. А що точність при цьому падає – для атомної бомби це несуттєво... Але це стосується «спецбоєприпасів». А наскільки ефективним є застосування такого способу для НАР, бойова частина яких важить максимум кілька кілограмів? Спробуємо розібратись.   Типовим способом бойового застосування НАР вважається пуск з пікірування під кутом від -10 до -40º. Гелікоптери також можуть пускати НАР з горизонтального польоту або з висіння. Приціл

Російсько-українська війна - події серпня-вересня

Зображення
 Сьома стаття Марціна Гавенди,присвячена нашій війні - з жовтневого числа часопису Wojsko i Technika. Розглянуті події серпня-вересня: наші удари по об'єктах в Криму, російські - по території України, Харківська наступальна операція, дії на Донбаському і Південному фронтах, а також військова допомога Україні.

Град-1

Зображення
Оновлення від 15.11.2024 Свіжі фото знищеної бойової машини "Град-1". Щедро закрита протидроновими сітками, але це їй не допомогло. У базі орікса фігурують вже 25 втрат російських "Градів-1", ця буде, вочевидь, 26-ю. З українського боку втрачено одну таку бойову машину - на початку жовтня цього року  Кілька днів тому в мережі з’явилось фото чергової купи битого м-скальського залізяччя, в якому досвідчено око фахівця легко впізнало пускову установку РСЗВ 9П138 «Град-1» - «молодшу сестру» відомої і дуже поширеної системи «Град». Що ж це за бойова машина?   Первісно «Град» створювався для дивізійної ланки. Однак на початку 70-х років минулого століття лаптєногі ваєнні вирішили, що реактивні системи залпового вогню потрібні і для мотострілецьких і танкових полків. Найпростіший варіант – збільшити замовлення на «Гради» - не сприйнявся. Вважалось, що для полкової ланки потрібна система легша, хай навіть і з меншою дальністю стрільби. Замість «Уралу-375» взяли легше ша

Нова стаття про російсько-українську війну на морі

Зображення
 Розлогий матеріал з жовтневого числа польського часопису Nowa Technika Wojskowa. Не хроніка подій, а аналітика з оцінкою сил сторін (не завжди точною), характеристикою озброєння і певною проєкцією на ситуацію Польщі.

Понад 10% російських Су-34 втрачено в Україні

Зображення
 Невеличка, але варта уваги заміточка з грудневого числа Combat Aircraft Mohthly. Нагадаємо, що свого часу ми вже препарували Су-34.

БМП-3Ф

Зображення
  Сьогодні ми поговоримо про ще один незвичайний варіант аналоховнєтних бойових машин піхоти – БМП-3Ф. На відміну від БМП-1АМ і БМП-2М , які є модернізованими варіантами застарілих машин, ця модифікація створена на базі відносно сучасної БМП-3, про яку ми вже розповідали . Літера «Ф» в позначенні натякає на те, що цей варіант створювався для флоту, точніше, морської піхоти.   БМП-3Ф відрізняється від базової машини збільшеним запасом плавучості, більшою стійкістю на воді, зміненим хвилевідбивним щитком в передній частині корпусу і додатковими хвилевідбивними щитками на башті, а також телескопічною повітрозабірною трубою. «Начинка» зазнала мінімальних змін – лише встановлений новий основний приціл «Сож» з вбудованим лазерним віддалеміром і відсутнє обладнання для самоокопування. Назагал же «марпєхівська» БМП-3Ф зберегла усі недоліки «сухопутного» варіанту – насамперед, тісне і неергономічне десантне відділення і корпус з пожежонебезпечного алюмінієво-магнієвого сплаву.   Варіант БМП-3Ф