"Варта-2"



В серпні цього року на виставці в Польщі був показаний бронеавтомобіль «Варта-2» виробництва фірми «Українська бронетехніка». А кілька днів тому з’явилось відео вогневих випробувань машини на полігоні. Спираючись на відкриті джерела, спробуємо розібратись, що ж це за броньовик і чим він відрізняється від першої «Варти». Одразу зауважимо, що позначення «Варта-2» вже використовувалось для прототипа, який з’явився у 2016 р. Однак до серійного виробництва його не довели. Нинішня «Варта-2» радикально різниться від своєї попередниці.

 

Трансформуючи «Варту» у «Варту-2», конструктори «Української бронетехніки» пішли тим же шляхом, що й фахівці фірми «Практика», створюючи «Козак-2М1»на основі «Козака-2»: відмовились від рамної конструкції, застосувавши несучий корпус. Це дозволило зменшити масу машини (для «Варти-2» вона становить 14 тонн – щоправда, незрозуміло, чи з бойовим модулем; я схильний припустити, що без) і її висоту, водночас забезпечивши непогану захищеність. Вона відповідає рівню 3 стандарту STANAG 4569 (машина витримує влучання 7,62х51 мм бронебійної кулі з дистанції 30 м, розрив 155-мм снаряду на відстані 60 м, підрив на міні з зарядом у 8 кг тротилу під будь-яким колесом або під копусом машини).


 

Замість китайського дизеля «Варта-2» отримала американський Cummins ISB 6.7 потужністю 360 к.с., а також американську автоматичну коробку передач Allison 3200SP. Завдяки цьому машина може розганятись на шосе до 110 км/год. У «Варті» використовувалось білоруське шасі, «Варта-2» має ходову частину BASE турецького виробництва. Кліренс становить 400 мм. Колеса мають незалежну підвіску і систему регулювання тиску в покришках.

 

«Варта-2» розрахована на перевезення десяти осіб. Озброєний бронеавтомобіль дистанційно керованим бойовим модулем «Січ» з 30-мм автоматичною гарматою ЗТМ-1 (копія 2А72) і 7,62-мм кулеметом, а також шістьма димовими гранатометами (цей модуль вперше «засвітився» в листопаді 2023 р. на модернізованій БМП-1). Цікаво, що на виставці модуль мав ферменну опору для ствола (вона підвищує жорсткість конструкції, зменшує коливання і збільшує точність стрільби), а ось на вогневих випробуваннях цієї ферми чомусь нема.


 

Бронеавтомобіль обладнаний бойовою інформаційно-комунікаційною системою ICOMWare, яка забезпечує командирові розширену ситуаційну обізнаність завдяки обміну інформацією в режимі реального час через захищену мережу Mesh. Ця система дозволяє, наприклад, отримувати інформацію від розвідувальних дронів на відстані до 30 км. Для протидії дронам машина обладнана системою РЕБ KVERTUS AD KRAKEN.

 

Описана конфігурація «Варти-2» видається свого роду «топовою». Можливо, вона не буде властивою для усіх серійних машин цього типу – застосовуватиметься на командирських чи розвідувальних, а лінійні матимуть простішу комплектацію. Та я наведу слова експерта з відомого порталу armyrecognition.com: ««Варта 2» є свідченням здатності країни впроваджувати інновації під тиском і йти за швидкозмінними вимогами сучасної війни».



 Шановні читачі, якщо моя писанина вас зацікавила – можете докинути трошки на книжечки: https://www.buymeacoffee.com/andrijkhar9

Приватбанк: 4731 2196 4166 1818

  

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

"Ладога"

Довідник: Ту-22М

А-222 "Бєрєг"